LISTA STRIJELACA m:tel Prve lige Federacije BiH
Haračić Dženan
NK Gošk
18
Mahmutović Selmir
NK Vis Simm Bau
15
Jaganjac Maid
NK Bratstvo
13
Dizdarević Dino
NK Vis Simm Bau
12
Ljuca Sedin
HNK Čapljina
12
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
ŽNS ZH
UFSIKS
UNSIZZH
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Turnir pretpionira


Fotogalerija sa turnira pretpionirskih prvaka k/ž saveza


U Sarajevu je na stadionu FK Igman Ilidža odigran deseti po redu turnir pretpionirskih prvaka kantonalnih/županijskih nogometnih saveza u organizaciji Nogometnog saveza Federacije BiH i podršku Nogometnog/fudbalskog saveza BiH.

Na turniru je učestvovalo devet pretpionirskih prvaka iz devet kantona/županija, sa izuzetkom NS Posavske županije-Orašje koji nije imao svog predstavnika.

 

Na turniru su učestvovali: FK Goražde, NK Mladost Polje Cazin, HŠK Posušje, FK Radnik Donji Vakuf, FK Sarajevo, HNK Tomislav Tomislavgrad, FK Velež Mostar i NK Zvijezda Gradačac.

 

Pobjednik desetog turnira pretpionira je Fudbalski klub Velež Mostar, koji je u finalnoj utakmici savladao NK Mladost Polje Cazin rezultatom 3:0.

 

Zanimljivo da je prvi turnir za pretpionire u organizaciji NS Federacije BiH 2011. godine osvojio upravo FK Velež. 

 

Treće mjesto zauzeo je NK Zvijezda Gradačac, koji je u utakmici za treće mjesto bio bolji od HŠK Posušje slavivši pobjedu od 1:0.

 

Najbolji strijelac turnira bio je Adžagić Hamza iz FK Velež. Za najboljeg vratara turnira proglašen je Kovač Patrik (HŠK Posušje), dok su treneri svih klubova za najboljeg igrača turnira proglasili Okanović Nedima iz NK Zvijezda Gradačac. 

 

GRUPA A

 

1.kolo

HŠK Posušje-FK Radnik 0:0

 

2.kolo

FK Radnik-NK Tošk 0:0

FK Velež-HŠK Posušje 2:1 (Adžagić Hamza, Ćurić Ajas - Dumančić Slavko)

 

3.kolo

NK Tošk-FK Velež 0:2 (Rebac Arman, Adžagić Hamza)

 

4.kolo

HŠK Posušje-NK Tošk 1:0 (Oreč Toma)

 

5.kolo

FK Radnik-FK Velež 1:1 (Hubjar Vedin, Ćumurija Mirza)

 

GRUPA B

 

1.kolo

NK Zvijezda-NK Mladost 0:0

FK Goražde-HNK Tomislav 1:1 (Hodo Harun, Pranjić Stipan)

 

2.kolo

NK Mladost-FK Goražde 1:0 (Selimović Mirza)

FK Sarajevo-NK Zvijezda 0:0

 

3.kolo

FK Goražde-FK Sarajevo 0:1 (Zahirović Amar)

HNK Tomislav-NK Mladost 0:3 (Čizmić Eman, Dervišević Ismar 2)

 

4.kolo

FK Sarajevo-HNK Tomislav 4:0 (Zahirović Amar 2, Dazdarević Edib, Nišić Said)

NK Zvijezda-FK Goražde 1:0 (H.Mehmedović Anes)

 

5.kolo

HNK Tomislav-NK Zvijezda 4:0 (Okanović Nedim 2, H.Mehmedović Anes, Osmanović Amar)

NK Mladost-FK Sarajevo 3:2 (Keškić Din, Selimović Mirza, Dervišević Ismar-Nišić Said 2)

 

Utakmica za treće mjesto

NK Zvijezda-HŠK Posušje 1:0 (H.Mehmedović Anes)

 

Finale

NK Mladost-FK Velež 0:3 (Maksumić Nidal, Voloder Orhan, Adžagić Hamza)

 

FOTOGALERIJU SA TURNIRA MOŽETE POGLEDATI NA OFICIJELNOJ FACEBOOK STRANICI NOGOMETNOG SAVEZA FEDERACIJE BiH.