LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Čatić Berin
NK Travnik
2
Kulović Vedin
NK Gošk
2
Mašić Anes
NK Gošk
2
Osmanović Dženan
FK Radnik
2
Zeba Zajko
FK Olimpik
2
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Omladinska takmičenja


Završnica prvenstva Omladinske lige BiH za juniore i kadete u Sarajevu i Banovićima


Završen je regularni dio takmičenja Omladinske lige Bosne i Hercegovine grupa "Centar", "Jug", "Sjever" i "Zapad".

Shodno Propozicijama takmičenja Omladinske lige BiH, Nogometni savez Federacije BiH nakon završenog takmičenja organizuje završnicu prvenstva sa juniore i kadete.

 

Završnica juniorskog prvenstva Omladinske lige BiH za juniore održat će se 06/07.06.2019. godine u Sarajevu, dok će se završni dio prvenstva za kadete održati 08/09.06.2019. godine u Banovićima. 

 

 

 

U završnicu juniorskog prvenstva plasirali su se pobjednici odnosno najbolje plasirani timovi iz NS FBiH koji učestvuju u četiri grupe Omladinske lige BiH i to:

 

- NK Gošk Gabela ( grupa "Jug")

- FK Olimpik Sarajevo ( grupa "Centar")

- NK "Zvijezda" Gradačac (grupa "Sjever") i

- NK "Metalleghe BSI" Jajce (grupa "Zapad")

 

Voljom žrijeba u polufinalnim utakmicama sastaju se:

 

Četvrtak, 06.06.2019. godine, 15:00 sati: NK Gošk – NK Metalleghe BSI

 

Četvrtak, 06.06.2019. godine, 18:00 sati: NK Zvijezda – FK Olimpik

 

Utakmica za treće mjesto igra se u petak, 07.06.2019. godine sa početkom u 10:00 sati, dok će se finale odigrati u 12:00 sati.

 

Nakon finalne utakmice bit će upriličena ceremonija proglašenja najboljih igrača i pojedinaca završnice prvenstva, kao i najboljih igrača i strijelaca u takmičarskoj sezoni 2018/2019.

 

Shodno Propozicijama takmičenja, pobjednik finalne utakmice ostvarit će plasman u Omladinsku Premijer ligu Bosne i Hercegovine za juniore.

 

 

U završni dio kadetskog prvenstva Omladinske lige BiH plasirali su se:

 

- FK Borac Banja Luka (grupa "Zapad")

- FK Budućnost Banovići (grupa "Sjever")

- FK Olimpik Sarajevo (grupa "Centar") i 

- FK "Velež" Mostar (grupa "Jug")

 

U prvoj polufinalnoj utakmici (08.06.2019. godine u 13:00 sati) sastaju se: FK Budućnost - FK Velež, dok će u drugom polufinalu, koje se igra istog dana u 15:30 sati igrati: FK Borac - FK Olimpik. 

 

Susret za treće mjesto na rasporedu je u nedjelju 09.06.2019. godine u 09:30 sati, a finale se igra u 11:30 sati.

 

Utakmice završnice juniorskog prvenstva igraju se na stadionu Otoka u Sarajevu, dok će se završnica prvenstva za kadete igrati na Gradskom stadionu u Banovićima.