UNSIZDK
FS RS

Predstavljamo jesenje prvake

Kadeti NK Iskra sa jednim bodom prednosti čekaju drugi dio sezone

Prvo mjesto na kraju prvog dijela takmičarske sezone 2018/2019 u Omladinskoj ligi BiH grupa Centar B za kadete pripalo je ekipi NK Iskra iz Bugojna.

Kadeti Iskre su u 10 odigranih utakmica ostvarili skor od sedam pobjeda, dva neriješena rezultata i jednim porazom osvojivši 23 boda sa gol razlikom 32 postignuta i 7 primljenih golova.

Bod manje od Iskre osvojili su kadeti NK Vitez, dok NK Krivaja i NK Travnik koji su na trećem, odnosno četvrtom mjestu imaju 20 bodova.

Upravo je NK Vitez nanio jedini poraz Iskri i to u 2. kolu kada su slavili rezultatom 2:1. Osim Viteza kadeti Iskre nisu uspjeli savladati ekipe Travnika i Kiseljaka, a obje utakmice završene su rezultatom 1:1.

Najuvjerljiviju pobjedu NK Iskra je ostvarila već u prvom kolu, kada su na gostujućem terenu savladali FK Vitez rezultatom 0:6.

Upravo na utakmici protiv FK Vitez čak četiri gola postigao je Sijamija Dževad, koji je sa 17 postignutih golova prvi strijelac lige. Također, Sijamija je postigao četiri gola i na utakmici 7. kola protiv NK Novi Travnik kada je tim iz Bugojna slavio rezultatom 6:1.

Uz Lubar Luku koji je postigao jedan gol, Sijamija Dževad je odigrao sve utakmice ove jeseni, tačnije svih 800 minuta. Pored pomenutih, za kadete NK Iskra Bugojno ove jeseni su nastupali: Sučić Petar (760 minuta - 10 utakmica - 1 gol), Forić Islam (736 minuta - 10 utakmica - 5 golova), Delić Ammar (720 minuta - 9 utakmica - 1 gol), Musić Asmer (702 minute - 9 utakmica - 1 gol), Rizvan Kerim (685 minuta - 10 utakmica), Basara Amer (620 minuta - 8 utakmica - 5 golova), Vugdalić Arnel (501 minuta - 7 utakmica), Kukić Eldin (486 minuta - 7 utakmica), Ribić Faris (405 minuta - 9 utakmica), Ridžal Advan (403 minute - 9 utakmica), Maros Luka (240 minuta - 3 utakmice), Reiz Ago (174 minute - 5 utakmica - 1 gol), Alispahić Ale (164 minute - 4 utakmice), Tekešić Adin (158 minuta - 4 utakmice), Ćatić Aid (131 minuta - 3 utakmice), Karašin Armin (115 minuta - 4 utakmice), Rahmanović Amar (99 minuta - 2 utakmice), Musić Emin (79 minuta - 6 utakmica), Šabić Enid (33 minute - 2 utakmice).