LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Mujkić Jasmin
NK Bratstvo
21
Haračić Dženan
NK Metalleghe BSI
15
Salihović Mirnes
NK Slaven
15
Poturalić Husein
FK Sloga
12
Vidović Antonio
HNK Orašje
12
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Rezultati glasanja svih trenera Omladinske lige


Izabrani najbolji igrači Omladinske lige BiH grupa Centar i Jug


Završena je anketa Nogometnog saveza Federacije Bosne i Hercegovine u kojoj su učestvovali treneri svih klubova Omladinske lige Centar i Jug.

Nakon svake utakmice, treneri kadetske i juniorske ekipe birali su po tri najbolja igrača iz suprotne i tri najbolja igrača iz vlastite ekipe, te ankete listiće preko delegata utakmica dostavljali u NS FBiH.

 

Bodovi su se sabirali po principu pet bodova za prvog na listiću igrača suparničke ekipe, tri za drugog i jedan za trećeg, dok su se igrači ekipe čiji je trener birao računali tri boda za prvog, dva za drugog i jedan za trećeg.

 

Treneri su glasali za ukupno 983 igrača koji igraju u juniorskoj i kadetskoj Omladinskoj ligi BiH Centar A i B, te Omladinskoj ligi BiH grupa Jug.

 

Nakon završenog takmičenja i sabranih rezultata najviše bodova osvojili su sljedeći igrači:

 

Grupa Centar A za kadete:

1. Rizvanović Dženan (FK Novi Grad) 54 boda

2. Vuković Vaso (FK Sutjeska) 52 boda

3. Tomičić David (NK Kiseljak) 42 boda.

 

ZBIR SVIH BODOVA

 

Grupa Centar A za juniore: 

1. Pračić Dževad (FK Radnik Hadžići) 54 boda

2. Hadžić Amel (FK Bosna Sema) 50 bodova i 

3. Begović Mihran (FK Goražde) 49 bodova

 

ZBIR SVIH BODOVA

 

 

Grupa Centar B za kadete:

1. Čatić Berin (NK Travnik) 63 boda

2. Smaka Dženan (FK Rudar K.) 61 bod i 

3. Relotić Filip (NK Žepče) 61 bod

 

ZBIR SVIH BODOVA

 

 

Grupa Centar B za juniore:

1. Sarač Samir (FK Rudar K.) 53 boda

2. Ivković Ernest (NK Iskra) 51 boda

3. Jurić Andrej (NK Žepče) 49 bodova

 

ZBIR SVIH BODOVA

 

Grupa Jug za kadete:

1. Agović Anes (FK Velež) 84 boda

2. Zorić Hrvoje (HNK Grude) 65 bodova i 

3. Janković Leo (HNK Sloga) 58 bodova

 

ZBIR SVIH BODOVA

 

Grupa Jug za juniore:

1. Stanković Robert (HNK Stolac) 80 bodova

2. Bagarić Ivan (HŠK Posušje) 62 boda i 

3. Gosto Samir (FK Velež) 54 boda

 

ZBIR SVIH BODOVA