LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Kobilica Belmin
FK Rudar
3
Salihović Mirnes
NK Slaven
3
Cvijanović Obren
NK Zvijezda
2
Ibrahimović Mirel
FK Sloga
2
Mujić Nihad
NK Bosna
2
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Završena revija omladinskog nogometa u Sarajevu


FK Sarajevo prvak NS FBiH za pretpionire


U Sarajevu, na terenima sa umjetnom travom održana je revija omladinskog nogometa - završnica prvenstva za pretpionirske prvake kantonalnih/županijskih nogometnih saveza.

Na turniru je učestvovalo 10 prvaka kantonalnih/županijskih saveza u pretpionirskoj konkurenciji i to: SK "Bambi" Tuzla, NK "Ključ", NK "Kolina" Ustikolina, NK "Mladost" Gornja Dubica,  ŠN "Romari" Vitez, FK "Rudar" Kakanj, FK "Sarajevo" NK "Široki Brijeg", NK "Troglav 1918" Livno i HŠK "Zrinjski" Mostar.

 

Prvo mjesto u grupama zauzele su ekipe FK "Sarajevo" i FK "Rudar" te ostvarili plasman u finale, dok su se kao drugoplasirani  za treće mjesto na turniru borili SK "Bambi" i HŠK "Zrinjski". 

 

Mostarski klub je u utakmici za treće mjesto pogotkom Šakota Mateja savladao vršnjake iz Tuzle i tako došao do trećeg mjesta na turniru.

 

U odličnoj finalnoj utakmici Sarajevo i Rudar su opravdali epitet najboljih ekipa na turniru.  Utakmica sa mnoštvo prilika nije donijela pogotke do samoga kraja. I već kada se očekivalo da će utakmica završiti rezultatom 0:0, u zadnjoj minuti susreta igrač Sarajeva Mujkić Nermin postiže fantastičan gol te donosi svojoj ekipi pobjednički pehar.

 

Upravo je Mujkić Nermin sa pet golova na turniru ponio epitet najboljeg strijelca, dok je golman Rudara Mušija Sanin izabran za najboljeg čuvara mreže. 

 

Treneri svih ekipa nakon svake utakmice birali su najbolje pojedince. Tako su u najužoj konkurenciji za najboljeg igrača turnira bili Berbić Adnan (FK Rudar), Ramić Irfan (FK Sarajevo), Šakota Matej (HŠK Zrinjski), Zečević Benjamin (NK Ključ), Dedović Anes (NK Kolina), Puzić Emir (NK Mladost), Prusina Ante (NK Široki Brijeg), Čeko Dominik (NK Troglav), Šehić Azur (SK Bambi) i Plavčćić Zvonimir (ŠN Romari).  

 

U toj konkurenciji najviše glasova dobio je igrač Sarajeva Ramić Irfan, koji je izabran za najboljeg igrača Turnira. 

 

REZULTATI PO GRUPAMA

 

Grupa A

I kolo

FK Sarajevo - NK Kolina 6:0

(Bjelonja 2, Mujkić, Brkanjić, Buljubašić)

HŠK Zrinjski - NK Mladost 2:0

(Šakota, Marić)

 

II kolo

NK Ključ - FK Sarajevo 0:3

(Ramić, Bjelonja, Bajrić)

NK Kolina - HŠK Zrinjski 0:3

(Ćubala, Marić, Mikulić)

 

III kolo

HŠK Zrinjski - NK Ključ 3:0

(Šakota, Omerović auto-gol, Stanković)

NK Mladost - NK Kolina 4:0

(Puzić 4)

 

IV kolo

FK Sarajevo - HŠK Zrinjski 2:0

(Ramić, Mujkić)

NK Ključ - NK Mladost 0:1

(Puzić)

 

V kolo

NK Mladost - FK Sarajevo 0:2

(Mujkić 2)

NK Kolina - NK Ključ 0:2

(Frmić, Bilić)

 

Grupa B

I kolo

FK Rudar - ŠN Romari 1:0

(Husagić)

NK Široki Brijeg - ŠN Bambi 1:0

(Prusina)

 

II kolo

NK Troglav 1918 - FK Rudar 2:0

(Gasal, Čičak)

ŠN Romari - NK Široki Brijeg 1:0

(Kolenda)

 

III kolo

NK Široki Brijeg - NK troglav 0:0

SK Bambi - ŠN Romari 2:0

(Mahmud, Rekić)

 

IV kolo

FK Rudar - NK Široki Brijeg 0:0

NK Troglav 1918 - SK Bambi 0:3

(Buljubašić 2, Mahmud)

 

V kolo

SK Bambi - FK Rudar 0:1

(Helja)

ŠN Romari - NK Troglav 4:2

(Plavčić 3, Čeko P. - Pervan, Čeko D.)

 

UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO

HŠK Zrinjski - SK Bambi 1:0

(Šakota)

 

FINALE

FK Sarajevo - FK Rudar 1:0

(Mujkić)

 

OPŠIRNIJU FOTOGALERIJU MOŽETE POGLEDATI NA OFICIJELNOJ FACEBOOK STRANICI NOGOMETNOG SAVEZA FEDERACIJE BiH