LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Fajić Nusmir
FK Velež
13
Salihović Mirnes
NK Slaven
8
Dizdarević Dino
NK Tošk
6
Brandao De Souza Ubiratan
FK Velež
5
Haračić Dženan
NK Metalleghe BSI
5
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Završen turnir pretpionirskih prvaka k/ž saveza


FK "Željezničar" pobjednik završnog turnira za pretpionire


U Sarajevu, na pomoćnim terenima stadiona Asim Ferhatović - Hase, 08. i 09.06.2015. godine u organizaciji NS FBiH i NS/FS BiH održan je Završni turnir pretpionirskih prvaka kantonalnih/županijskih nogometnih saveza, a pobjednik turnira je FK "Željezničar".

Na završnom turniru, reviji omladinskog nogometa, učestvovalo je oko 200 mladih nogometaša iz 10 ekipa, pobjednika takmičenja u k/ž savezima. Na turniru su učestvovali: HNK "Brotnjo" Čitluk, NK "Mladost" Gornja Dubica, NK "Ključ", NK "Krivaja" Zavidovići, NK "Kolina" Ustikolina, FK "Sloboda" Tuzla, NK "Sport Prevent" Bugojno, NK "Široki Brijeg", NK "Troglav 1918" Livno i FK "Željezničar" Sarajevo.

 

Nakon utakmica po grupama u finalnom susretu igrali su NK "Sport Prevent" i FK "Željezničar" u kojem je tim iz Sarajeva slavio rezultatom 3:0, te time postao pobjednik petog po redu Završnog turnira za pretpionire. 

 

U susretu sa treće mjesto NK "Široki Brijeg" rezultatom 2:0 savladao je FK "Sloboda" .

 

Organizatori turnira su za najbolje ekipe i pojedince obezbijedili brojna priznanja. Najbolji strijelac turnira sa pet postignutih je igrač Željezničara Šošić Madžid, koji je ujedno i glasanjem specijalnog žirija proglašen za najboljeg igrača turnira. Šošić Madžid je u finalnom susretu postigao dva pogotka te time obezbijedio pobjednički pehar za svoj tim.

 

Jedan od najzaslužnijih što je Široki Brijeg stigao do trofeja za treće mjesto je vratar Petar Zovko, koji je proglašen za najboljeg čuvara mreže turnira. 

 

Pehare najboljim uručili su Eldin Baković generalni sekretar NS FBiH, Jasmin Mujadinović komesar za omladinska takmičenja NS FBiH, te članovi Komisije za omladinski nogomet Fahrudin Junuzović i Mladen Stanić.  

 

REZULTATI


Grupa A

1. kolo

Sloboda - Sport Prevent 2:1 (Selimović, Begović - Hadžiahmetović)

Brotnjo - Krivaja 2:0 (Šetka 2)


2. kolo

Krivaja - Sloboda 0:0

Troglav 1918 - Brotnjo 0:0

 

3. kolo

Sport Prevent - Krivaja 1:0 (Sijamija)

Sloboda - Troglav 1918 2:1 (Hukić, Kovačević - Bajrić)


4. kolo

Brotnjo - Sloboda 1:1 (Šetka - Hadžibeganović)

Troglav 1918 - Sport Prevent 0:3 (Sijamija 2 - Hadžiahmetović)


5. kolo

Krivaja - Troglav 0:0 

Sport Prevent - Brotnjo 1:0 (Kulašin)


Grupa B

1. kolo

Mladost - Kolina 1:2 (Žepčan - Borović, Bukalo)

Željezničar - Široki Brijeg 1:0 (Alilović)


2. kolo

Ključ - Željezničar 0:3 (Šošić 2, Novalić)

Široki Brijeg - Mladost 3:0 (Tokić, Musa, Lasić)


3. kolo

Kolina - Široki Brijeg 0:3 (Lasić 2, Tokić)

Mladost - Ključ 1:1 (Majić - Hadžić)


4. kolo

Željezničar - Mladost 2:0 (Trogrlić, Šošić)

Ključ - Kolina 2:0 (Salihović, Hadžić)


5. kolo

Široki Brijeg - Ključ 1:0 (Tokić)

Kolina - Željezničar 0:0

 

Utakmica za III mjesto

Sloboda - Široki Brijeg 0:2 (Tokić, Martić)


Finale

Sport Prevent - Željezničar 0:3 (Šošić 2, Džanko)


VIŠE FOTOGRAFIJA MOŽETE POGLEDATI FACEBOOK STRANI NS FBiH